۱۳۹۰/۱۱/۲۵

نکات جالب 25 بهمن روزی که شورای زرد نا امید به پایان سلام کرد

همانطور که دیدید تقریبا 2 هفته پیش بنده مقاله ای نوشتم و مخالفتم را با بیانیه شورای راه سبز امید نشان دادم.امروز 25 بهمن فرا رسید.نمیدانم چه تعداد فعال سیاسی و مهره های ارزشمند دستگیر شدند ولی توجه شما را به این مشاهدات نشان میدهم.:


1-علارغم چیزی که قبلا گفته بودم نتوانستم بنشینم و ببینم  و به بیرون رفتم .شاید فقط برای تماشا.شاید هم اگر خبری بود وارد صحنه شوم.
2-طبق پیش بینی نه خبری شد نه اقدامی صورت گرفت.
3-وقتی به فیس بوک آمدم دیدم عده زیادی که روزهای قبل با من بحث و گفتگو میکردند که چرا گفتی حضور در 25 بهمن اشتباه هست و گوش دادن به بیانیه راه سبز امید اشتباه هست .همه پیام میدهند آقا شما که بیرون بودی چه خبر بود ! و مشخص بود دوستان اصلاح طلب همه در منزل هایشان نشسته اند و منتظر بودند تا بازهم ما مرغی شویم که هم در عزا و هم عروسی اصلاح طلبان سر بریده میشویم.
4-فضای فیس بوک را که نگاه میکردی پر از فیلم بود و عکس و گویی در شهر آشوبی به پاست.که البته همه فیلم ها و عکسهای مال سال گذشته بود .خود من در اعتراض به این فیلم ها و عکسها پیامی نوشتم و روی فیس بوکم گذاشتم که اینقدر عکس تقلبی نگذارید.

این چهار پرده از بررسی اوضاع بود. اما چهار پرده دیگر نکات آموزنده :

1-امروز یعنی 25 بهمن 1390 نشان دادن اصلاح طلبی و شورای زرد نامید برای همیشه در ایران مرد.
2-هرگونه دستگیری بی فایده فعالان که امروز به خیابان آمده بودند و بی خود و بی جهت دستگیر شدند به عهده دعوت کنندگان میباشد.
3- با تمامی احترام به شاهزاده رضا پهلو ی متاسفانه مشاورین کنونی ایشان که ایشان را تحت فشار گذاشتند که برای 25 بهمن بیانیه ای بدهد دارای اشتباه استراتژیکی شدند و ایشان بایستی مواضع خود را با فعالین واقع گرای داخل کشور چک کنند نه شکست خوردگان سیاسی خارج کشور.کمی خواندن وبلاگ نویسان مستقل و تحلیل گران داخل کشور میتوانست بیشتر ایشان را کمک کند.
4-حرکت امروز نشان داد خواستهای سیاسی دیگر جذابیتی برای مردم ندارد و اگر اپوزسیون میخواهد مردم را در کف خیابان ببینید باید خواسته های اقتصادی را مد نظر بگیرد.

و اما نتیجه گیری:  من در نوشته دو هفته پیش خود گفتم که سرنگونی حکومت بسیار ساده است ولی باید از راهش انجام شود.راه آن را در نوشته قبلی اوردم که مهمترین آن ساختن الترناتیو واحد در خارج کشور و دعوت به اعتصابات و اعتراضات سراسری در ایران میباشد نه توسط شورایی مجهول با پس ضمینه اندیشه اسلامی. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تجربیات من از خام گیاه خواری و نکات مفید در این مسیر

داستان این ماجرا از اینجا آغاز می شود که کتاب آقای آرشاویر د آوانسیان توسط یکی از دوستان برای مطالعه به من فرستاده شد. موضوع و تیتر کتاب برا...