۱۳۹۴/۰۱/۲۳

چهار سال تحریم رفتن به حج پاسخ شاهنشاه آریامهر به گردن زدن یک ایرانی در عربستان

 ابوطالب یزدی در سن ۲۲ سالگی در سال ۱۳۲۲ خورشیدی همراه همسرش در مراسم حج شرکت کرد.
وی پس از انجام عمره تمتّع، پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا وارد مسجدالحرام شده و مشغول طواف می‌شود. وی در این هنگام دچار استفراغ شد و برای آلوده نشدن زمین آن در دامان احرام خود ریخت، مراقبت کرد تا روی زمین نریزد. اشتباه او این بوده که در این حال از کعبه فاصله نمی‌گیرد و با حمل این مواد به طواف ادامه می‌دهد. عده‌ای از حجّاج که برخی از آنها مصری بودند وقتی ابوطالب را با آن حال مشاهده می‌کنند، با این تصور که وی به قصد آلوده کردن مسجدالحرام نجاست به همراه خود آورده است، به وی حمله کرده و کتک سختی به او می‌زنند که به ناچار دامن احرام از دست او رها می‌شود و قی روی زمینِ حرم می‌ریزد. پس از آن شرطه‌های حرم وی را دستگیر کرده به همراه برخی دیگر از طواف کنندگان، در دادگاه حاضر و علیه وی شهادت می‌دهند که او قصد آلوده کردن حرم و کعبه را داشته است. بسیاری از حجاج ایرانی و عراقی و دیگران شهادت دادند که وی در نتیجه بیماری و گرمای هوا حالت استفراغ به وی دست داده بود؛ ولی قاضی حکم اعدام او را صادر کرد.
حادثه در روز ۱۲ ذیحجه رخ داده بود و وی در روز ۱۴ ذیحجه گردن زده شد.


شاهنشاه آریامهر ، پدر مهربان ملت قدر ناشناس ایران در پاسخ به این عمل روابط دیپلماتیک خود با عربستان را قطع کرده و به مدت چهار سال حج را تحریم می کنند . تا جایی که سعودی ها رسما از این حادثه عذر خواهی کرده و یک شمشیر طلا به نشانه حسن نیت به خدمت شاهنشاه آریامهر می فرستند .

این تفاوت مشهودی هست بین یک مرد ملی و وطن پرست با حاکمینی که امروز در ایران آفت زده مشاهده می کنید. ملی بودن و در سمت مردم ایستادن را می توان در ذره به ذره خاندان ایران ساز پهلوی مشاهده کرد. 

اما شاید در این میان عده ای مفلوک که اندیشه های مرتجع کمونیستی دارند عکس شاهنشاه را در هنگام طواف کعبه مرتب به اشتراک می گذازند و می گویند وی هم به طواف کعبه رفته بود (عکس زیر)

شاهنشاه آریامهر زیارت خانه خدا

بله شاهنشاه اریامهر نیز به طواف کعبه رفته ولی چه  طوافی ؟ طوافی که در آن  مسئولان عربستان تا کمر مقابل ایشان خم شده  و می دانستند که ثبات و آرامش در کشور خود را در زیر سایه شاهنشاه دارند (عکس زیر )
تعظیم عرب ها به شاه
آری اینچنین بود که با شورش 57 نه تنها تمام دستاوردهای مادی و معنوی از کشور ما رخت بر بست بلکه اقتدار و غرور و شرف ما نیز زیر پا گذاشته شد تا جایی که به دو نوجوان پسر ایرانی در عربستان عمل لواط را انجام می دهند و صدا از هیچکس از مسئولین بلند نمی شود زیر دکان آنها در گرو این موضوع است و تعطیل نشدن دکان برای آنها واجب. 

روح شاهنشاه مهربان و  دلسوز و ایران پرست ما شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

منابع[ویرایش]

قاضی‌عسکر، علی، ابوطالب یزدی: شه‍ید مروه. ته‍ران: مش‍عر، ۱۳۸۴ ISBN ۹۶۴–۷۶۳۵–۷۵–۳.

کتابخانه تخصصی جهان اسلام

شیعه نیوز-ماجرای قطع رابطه ایران و عربستان پس از گردن زدن یک ایرانی

سلام شیعه-برگی تاریک تر از تاریخ سیاه آل سعود

خاطرات شهید مروه، ابوطالب یزدی؛ خاطرات آقای حاج سید جواد علم الهدی

روزنامه اعتماد

[۱]

کتاب ابوطالب یزدی، نویسنده قاضی عسکر [۲]

ایران و اعراب[۳]

۱ نظر:

  1. درود بر شاهنشاه آریامهر
    درود بر تو و همه ایرانیان راستین.

    پاسخحذف

پدر، می دانم که به کجا رفته ای/نادر ایرانی

  نوشته ای از نادر ایرانی برای درگذشت پدر جناب مهدی میرقادری  پدر ! می دانم به کجا رفته ای .. می دانم چه کسی تو را با خود برده است .. اما چه...