۱۳۹۱/۰۸/۲۴

نوشته ای از زنده یاد ستار بهشتی که پیراهن عثمانی برای کوبیدن رضا پهلوی شد


دوستان این نوشته ستار بهشتی پیراهن عثمانی شده است برای کوبیدن شاهزاده و عده ای مدعی شده اند چرا شاهزاده پیام تسلیت گفته.
http://magalh91.blogspot.co.uk/2012/07/blog-post_3132.html
ببینید دوستان چند موضوع را باید از هم تفکیک بدهیم:

1-ستار بهشتی یکی از کسانی هست که در زیر ظلم و جور رژیم آخوندی درگذشت و دفاع از حق از دست رفته او بر همه واجب است. حال اگر ما با او اختلاف نظر سیاسی داشتیم دلیل بر دفاع نکردن از حق از دست رفته اش نمیشود.

2-کشته شدن هر فرد در زندانهای رژیم دلیل بر درست بودن اندیشه او نمیشود.این موارد جزو اختلاف نظرهای سیاسی محسوب میشود ولی در اختلاف نظر اخلاق را هم باید رعایت کرد.مثلا ستار در نوشته هایش بارها گفته است شما سلطنت طلبان جایی در ایران ندارید و ما شما را دور ریخته ایم. اما من نوعی طرفدار پادشاهی پارلمانی هیچگاه نگفته ام ما 33 سال جمهوری را تجربه کرده ایم و دیگر جمهوری را نمیخواهیم و همیشه گفته ام صندوق رای تعیین خواهد کرد مردم چه چیز میخواهند و این سخن را نیز از شاهزاده رضا پهلوی اموخته ام.

3-من به شخصه هیچگونه دفاعی از دفتری که به دفتر پاریس شاهزاده معروف هست ندارم. دفتری که توسط پیرزاده و گلستان اداره میشود و دست آنها باز هست که هر کاری خواستند بکنند. می آورند، میبرند و از اسم افراد سو استفاده میکنند. ارتباط ها را حذف میکنند و به شاهزاده اطلاعات غلط میدهند. و گرنه دفتر رسمی شاهزاده در واشنگتن هست و این دفتر بدون اجازه  شاهزاده هیچ تصمیمی نمیگرد و در هیچ اموری دخالت نمیکند. پس اگر عملکرد این دو فرد به شاهزاده ضربه زده است در درجه اول مقصر خود شاهزاده است که نصیحت ناصحان را نمی شنود.

در پایان تقاضا میشود با دو دیدگاه به قضایا نگاه کنیم.دیدگاه انصاف و اخلاق با سپاس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نتیجه از سریال بازی ماهی مرکب: به برخی پیرها اعتماد و دلرحمی نکنید

ماهی مرکب و سید علی خامنه ای بسیاری مواقع ما انسانها تا یک نفر پیر رو میبینیم دلمون به حالش میسوزه و با محبت باهاش رفتار میکنیم. اما بعضی از...