۱۳۹۱/۰۳/۲۱

آسیب شناسی در مورد مشاور یا مشاوران شاهزاده رضا پهلوی+راهکار

نوشتن این مقاله میتواند اعتراض های بسیاری را دنبال داشته باشد.ولی این تنها کاری هست که از دست وبلاگ نویس داخل کشور بر می آید که از بسیاری افراد که در خارج کشور هستند نظارت بیشتری در گروهها و اشخاص سیاسی دارد.

هر از چند گاهی که در مسائل سیاسی به خصوص در مورد شاهزاده رضا پهلوی دقیق میشویم مقاله هایی میبینیم و صحبت هایی میشنویم  که عده ای از نویسندگان , خانم ها و آقایان که چه سالها سیاست کار بودند و یا حتی بسیاری از جوانان و حتی افرادی که وکیل بوده و کار حقوق بشری میکنند این گلایه را مطرح میکنند که شاهزاده رضا پهلوی یک فرد عالی ,دموکرات, آزادمنش و ... هست اما مشاور یا مشاورین درستی ندارد.

نمونه دو تا از  این گفته ها را در زیر میاورم  :
صحبت های کوروش اعتمادی  
مقاله داوود ارژنگ 
صحبتهای محمد مصطفایی

و کافی است در گوگل جستجو "مشاورین یا مشاور رضا پهلوی" یا "اطرافیان رضا پهلوی" و آنگاه با انبوهی از مقالات که توسط دوست و دشمن نوشته شده است برمیخورید.درست است که بسیاری از این مقالات از روی دشمنی و کینه است اما بسیار مقاله های دلسوزانه ای هم در ان پیدا میشود.

و اما نکاتی که خودم دیده و شنیده ام را هم میخواهم به این مقالات بیافزایم.
اکثر گلایه کنندگان از این شاکی بودند چرا نمیتوانند ارتباط مستقیمی با خود شاهزاده داشته باشند و بتوانند صحبت هایشان را به گوش او برسانند. عده گلایه میکردند حتما برای ارتباط با شاهزاده باید از فیلتر آقای "ر . پ " بگذرند که فعلا به عنوان تک مشاور شاهزاده فعال هست و همه کارها به او ختم میشود.و هر کس را که دوست داشته باشد ارتباط میدهد و هر کس را که نه پشت فیلترینگ میگذارد.

حتی در صحبت با یکی از وکلایی که در پرونده علی خامنه ای کمک میکرد نیز این را شنیدم که الان سه ماه است  نتوانسته ارتباطی با شاهزاده داشته باشد و میخواهد نکاتی را راجع به این پرونده بگوید.

دانشجویی که به تازگی هم پناهنده شده و از فعالین دانشگاههای ایران بوده است نیز گله مشابه ای را مطرح میکرد.

بعضی از اعضای فعال در شورای ملی هم این صحبت را میکنند که این فرد بسیار ضعیف هست و روند کار شورا را طولانی کرده است.

و مهمتر از همه بچه های درون مرز که در راه آزادی فعالیت میکنند مدام گله میکنند که چرا نمیتوانند با شما جلسه ای داشته باشند و سوالهایشان را مطرح کنند.

تحلیل شخص من این هست که با تغییر مشاورین شاهزاده در چند سال گذشته روند ارتباطی ایشان بهتر شده است ولی اصولا ختم کردن همه چیز به تک مشاور یا مشاور ارشد و ... اشتباه است.

راهکاری که من پیشنهاد میدهم این هست :
1-بجای 1 مشاور کلی 5 مشاور از سراسر جهان داشته باشید
2-ارتباطات برای امنیت بهتر است از اسکایپ باشد تا رو در رو یا غیر مجازی
3- آنها باید  قادر باشند که سریع با شما تماس بگیرند و نکات مهم را به اطلاع برسانند.
4-بهتر است از نظر سن و دیدگاه و حتی شغل و تحصیلات در سطوح مختلفی باشند.
5-بهتر است این 5 نفر که در ارتباط مستقیم با شما قرار میگرند یکدیگر را هم نشناسند.تا ضمینه ساز توطئه و پشت سر گویی ها و ... فراهم نشود که در فضای ایرانی بسیار زیاد است.

این صحبتها بهتر بود که در جلسه خصوصی انجام میشد ولی چون واقعا این جریان نمیگذارد صدای ما از درون مرز به شما برسد مجبور هستیم  از این طریق نوشته خود را به شما انتقال دهیم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نتیجه از سریال بازی ماهی مرکب: به برخی پیرها اعتماد و دلرحمی نکنید

ماهی مرکب و سید علی خامنه ای بسیاری مواقع ما انسانها تا یک نفر پیر رو میبینیم دلمون به حالش میسوزه و با محبت باهاش رفتار میکنیم. اما بعضی از...