۱۳۹۱/۰۲/۲۶

دیدار سران حزب کومله و دموکرات با شاهزاده رضا پهلویچندی پیش سایت "رۆژهەڵات تایمز" وابسته به حزب کومله کردستان  خبر محرمانه دیدار چند روز گذشته "عبدالله مهتدی" و "مصطفی هجری" با رضا پهلوی , از چهره های شاخص اپوزسیون دولت ایران را منتشر کرد
در این گزارش اعلام شده بود که ،"عبدالله مهتدی" و"مصطفی هجری" - از سران کومله و دمکرات, با رضا پهلوی دیدار و گفتگو کرده اند.


براساس خبر این سایت، مصطفی هجری مدتی است که در سفر اروپا به سر می برد و عبدالله مهتدی هم پس از اجلاس کنفرانس لندن به دیدار شاهزاده رضا پهلوی رفته اند که تاکنون هیچ خبری از مفاد این گفتگو ها که ظاهرا به دور از چشم رسانه ها صورت گرفته منتشر نشده است.

به گزارش سایت های مذکور، مهتدی، در تازه ترین کنفرانس مطبوعاتی خود که شرح آن در شماره 193 نشریه "لوین" کردستان عراق، منتشر شده است، مذاکره و دیدار خود و آقای هجری را با آقای رضا پهلوی تایید کرد.
آقای مهتدی از روسای کومله در این مصاحبه گفته های مصطفی هجری، که در تلویزیون "تیشک" پرده از ملاقات با شاهزاده رضا پهلوی برداشته بود و از همکاری و ارتباط دیرینه خود با ایشان سخن گفته بود، مهر تایید زد .

مهتدی در این گفتگو در پاسخ به این سوال که، چرا با اینکه مخالفانش در آن زمان از این ملاقات خبر داده بودند اما او تکذیب می کرده، گفت: این یک ملاقات مخفی بین من و مصطفی هجری، با آقای پهلوی بوده و مذاکره و گفتگویی که در این جلسات روی داد باید مخفی می ماند.
وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه، پاسخ شما به جامعه کرد و انتقادهای آنها که چرا شما با کسی مذاکره کرده اید که پدرش ده ها سرکرده و فعال کرد در ایران را قتل عام کرده است، چیست؟
می گوید: اولا ما با پدرش که مذاکره نکرده ایم، با پسرش مذاکره و نشست داشته ایم و با وی گفتگو کرده ایم نه با پدرش. دوماً شما هم به این سوال پاسخ دهید که، چرا کردهای عراق با صدام حسینی که کردها را انفال و قتل عام کرد، مذاکره و گفتکو  کردند؟


وی در ادامه می گوید: این حق ماست که با همه اپوزیسیون های ایرانی مذاکره و گفتگو داشته باشیم، خصوصا با بزرگ مردی همچون رضا پهلوی


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نتیجه از سریال بازی ماهی مرکب: به برخی پیرها اعتماد و دلرحمی نکنید

ماهی مرکب و سید علی خامنه ای بسیاری مواقع ما انسانها تا یک نفر پیر رو میبینیم دلمون به حالش میسوزه و با محبت باهاش رفتار میکنیم. اما بعضی از...