۱۳۹۱/۰۹/۲۵

شمع افروزی 25 آذر و ابداع روش های نوین

امروز 25 آذر ماه بود روزی که ما برای زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران و جهان شمع افروزی کردیم .درس های بسیار جالبی از این حرکت و مبارزه مدنی بود که برای شما میگویم.

این حرکت به پیشنهاد شاهزاده رضا پهلوی و برای آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی انجام شد . 


اولین عکس ها و تصاویر از این حرکت از استرالیا و کشورهای شرقی آمد که در زیر میبینید. 


پس از آن با استفاده از تاریکی شب در داخل کشور نیز شمع ها به روش های مختلف روشن شد. این شمع من هست که به وسیله یک نرم افزار موبایل به اسم candle free که مخصوص اندروید هست و مثل شمع طبیعی حتی در مقابل باد عمل میکند و درخشانی خوبی هم دار روشن کردم.


عکس های دیگری هم از ایران تا کنون رسیده است که میتوانید ببینید. 
و بعد این تظاهراتها به نیمکره غربی یعنی اروپا و امریکا رسید 
نکات جالب تر این قضیه که شاید بتوان در سایر تظاهرات ها استفاده کرد

اول مکان های تظاهرات برای خارج کشور از طریق فیس بوک شاهزاده که نزدیک 118 هزار طرفدار دارد اعلام میشد. این کار باعث این شد که دیگر اختلافی در مکان تظاهرات به وجود نیاید و همه ایرانیان در نقطه پیشنهادی تجمع کنند. درسی که میتوان از این موضوع گرفت اگر ما بتوانیم پتانسیل درون مرزی خود را بالا ببریم و یک فیس بوک پر مخاطب پشت ما باشد میتوانیم در مکان های گفته شده به راحتی تجمع کنیم. بخش تظاهرات های برون مرزی را در اینجا میتوانید ببینید:

https://www.facebook.com/pahlavireza/events

دوم اینکه در هفته گذشته بسیاری از برنامه سازان تلوزیون های اپوزسیون به ویژه در لوس آنجلس یکی شده بودند و از این حرکت حمایت میکردند. این نیز درس خوبی بود برای اتحاد بدون اینکه کسی زیر پرچم کسی برود همه از یک هدف و آنهم آزادی زندانیان سیاسی حمایت میکردند.


سوم اینکه روش جمع آوری عکس ها بسیار نوین و خوب بود. یعنی با استفاده از برچسب 

#light4iran هر کسی میتوانست عکس هایی که از این حرکت تهیه کرده را در محیط نت قرار دهد.

این کار در آینده به ما بسیار کمک خواهد کرد برای حرکتهای بزرگتر بیشتر از تویتر استفاده کنیم. چون ما ایرانی ها بیشتر فیس بوکی هستیم و از مزایای تویتر بی اطلاع هستیم.

چهارم در فیس بوک اکثرا نگاره یا نوار زمان خود را به نگاره شمع تغییر دادند که این یک همبستگی نانوشته را نیز بین کاربران فیس بوک موجب شد.حال شما فرض کنید همه کارهای بالا در یک سطح بزرگتر و با مشارکت همه انسانهای آزادی خواه انجام شود. آیا زندانی سیاسی در زندان میماند؟

در آخر باید گفت ما باید این حرکات را به این دو روز معطوف نکنیم و تا آزادی کاملا زندانیان سیاسی و عقیدتی این حرکت را زمین نگذاریم


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تجربیات من از خام گیاه خواری و نکات مفید در این مسیر

داستان این ماجرا از اینجا آغاز می شود که کتاب آقای آرشاویر د آوانسیان توسط یکی از دوستان برای مطالعه به من فرستاده شد. موضوع و تیتر کتاب برا...