۱۳۹۴/۱۰/۱۳

سقوط قیمت نفت ، دیکتاتورهای نفتی را به سمت سقوط کشانده است

حدود 3 روز پیش در رابطه با سقوط دیکتاتورهای نفتی در برنامه تلوزیونی نهاد مردمی اشاره ای کردم که می توانید از اینجا ببینید. حال دقیقا می بینیم که در عربستان آخوندی شیعه به اسم شیخ نمر را اعدام می کنند و در ایران سفارت و کنسول عربستان را به آتش می کشند.

در واقع هر دو دیکتاتور منطقه ای می دانند که برای بالا بردن قیمت نفت به این تنش ها نیاز هست . اگر مقداری به بازار بورس و معاملات نفتی آشنایی داشته باشید به این اعمال "تنش فاندامنتال" می گوید. تنش فاندامنتال  یا بنیادی در بازار بورس در اثر خبرهایی رخ می دهد و می تواند بر قیمت ها تاثیر زیادی بگذارد .  اکنون نیز دیکتاتورهای نفتی عربستان و ایران سعی دارند با استفاده از روش تنش فاندامنتال قیمت نفت را تحت تاثیر قرار داده و به آن شوکی وارد کنند تا از این بحران سقوط قیمت نفت خارج شوند. 

همانطور که می دانید هم حکومت جمهوری اسلامی ایران و هم حکومت آل سعود هر دو دولتهایی وابسته به قیمت نفت هستند و نفت برای آنها به مانند خون در رگ هست و این پول نفت را از هر دوی آنها بگیرند بسیار سخت می توانند به حیات خود ادامه دهند. همانطور هم که می دانیم هر دوی این دولت ها دو روی سکه ارتجاع هستند .یکی دولت مرتجع شیعه است که روزگار ملت ایران را سیاه کرده و دیگری دولت مرتجع سنی . هر دوی آنها نیز حامی تروریست های خودی هستند و در واقع دو عامل اصلی نا امنی منطقه . از نظر بعد استراتژیک نیز یکی تا کنون بنده آمریکا بوده است و دیگری بنده روسیه . 


حال این دو دولت ارتجاعی از هر روشی برای بالا بردن قیمت نفت استفاده می کنند ، از اعدام تا آتش زدن سفارت. همه آزادی خواهان منطقه باید به یک نتیجه اساسی برای برکناری این دیکتاتور های نفتی انجام دهند . راه عبور خاورمیانه از قرون وسطی برقراری نظام های سکولار دموکراسی بر مبنای حقوق بشر و حقوق انسانی است . 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نتیجه از سریال بازی ماهی مرکب: به برخی پیرها اعتماد و دلرحمی نکنید

ماهی مرکب و سید علی خامنه ای بسیاری مواقع ما انسانها تا یک نفر پیر رو میبینیم دلمون به حالش میسوزه و با محبت باهاش رفتار میکنیم. اما بعضی از...