۱۳۹۴/۰۷/۰۳

ریشه یابی علت به حج رفتن عده ای از ایرانیان

هر ساله شاهد آن هستیم که عده زیادی از ایرانیان شال و کلاه بر سر کرده و به صحراهای عربستان سعودی شتابان می شوند تا به خانه الله رفته و مناسک حج را به جای آورند. اینکار پس از آن صورت میگیرد که چند میلیون به حساب اداره حج و زیارت ریخته و سالها در صف انتظار ایستاده تا نوبت آنها بشود و به مکه رفته و حاجی شوند.

اما علت به حج رفتن ایرانیان از چیست ؟ آیا آنها می روند چون به قول مسلمین واجب الحج شده اند ؟ یا می روند تا گناه کردن را کنار گذاشته و آدم شوند.

به عقیده من هیچکدام از موضوعات فوق نمی تواند علت اصلی به حج رفتن عده ای از ایرانیان باشد. چون به همان حاجی هایی که از حج باز میگردند نیک می نگرید جز مال مردم خوری ، دروغگویی و فساد اخلاقی و جنسی و دزدی چیز دیگری نمی بینید.

علت اصلی به حج رفتن ایرانیان گزینه ای است به اسم "ریا" . ریاکاری ، پز دادن جلوی در و همسایه و بستن کلمه حاجی به خود که انگار مدال طلای المپیک برایشان هست ، استفاده ابزاری از کلمه حاجی برای راه انداختن کارها در ایران ، نشان دادن اینکه : بله ما چقدر مومن و انسان هستیم چون به حج رفته ایم  ، پیدا کردن یک جایگاه اجتماعی در بین حاجیان دیگر که آنها نیز از دزدان و مال مردم خوران دیگر می باشند و همچین افتادن در دور حاجی شدن بر اساس چشم و هم چشمی های قومی و شهری و قبیله ای همه از عوامل به حج رفتن ایرانیان است.

من به چشم خود بارها و بارها این موارد را در ایران دیده ام . وقتی به درون اکثر حاجی ها هم نگاه میکردم چه زن و چه مرد جزو فاسدترین های جامعه بودند . کسانی که حتی دست کمک به فرزندان خود را هم نداشتند می رفتند و از روی ریا حاجی می شدند .

حاجی های مفت خور

خوشبختانه و با توجه به آگاهی های روز افزون ملت ایران و یک رنسانس ایرانی که درون ایرانیان انجام شده است این موضوع حج به موضوعی مضحک و نفرت انگیز تبدیل شده است . بسیارانی  انسان گرایی و کمک به هم نوع  را جایگزین این مراسم مضحک کرده اند و پول خود را به درون جیب عربستان سعودی نمی ریزند .

این موضوع را می شود از انجا فهمید که بعد از سقوط جرثقیل و همچنین تلف شدن عده ای از این حاجیان در چند روز اخیر بسیاری از ایرانیان در شبکه های اجتماعی به خوشحالی پرداختند و این گونه تلف شدن را حق این افراد دانستند.

در همین مورد گفتم که : این خدا که نمی تواند از خانه خود مواظبت کند چگونه می خواهد از جان من و شما مواظبت کند .

امیدوارم که با آگاهی هر چه بیشتر به خصوص در بین نسل جدید ایران این جهل و جنون ، این دینی که روز عیدش با کشتن حیوانات جشن گرفته می شود برای همیشه به قبرستان تاریخ سپرده شود .


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نتیجه از سریال بازی ماهی مرکب: به برخی پیرها اعتماد و دلرحمی نکنید

ماهی مرکب و سید علی خامنه ای بسیاری مواقع ما انسانها تا یک نفر پیر رو میبینیم دلمون به حالش میسوزه و با محبت باهاش رفتار میکنیم. اما بعضی از...