۱۳۹۶/۰۳/۰۸

مشارکت 70 درصدی جوکی بیش نیست

پس از گذشت نزدیک به دو هفته از حال و هوای انتصابات ریاست جمهوری  در ایران می خواهیم به بررسی دقیق تر  میزان  مشارکت بپردازیم.  جمهوری اسلامی بر طبق عادت همیشگی اش و بر اساس حفظ آبروی جمهوری اسلامی همیشه میزان مشارکت را بین 20 تا 30درصد بیشتر نشان می دهد و اینبار نیز به این امر دست زد . این امر معمولا در ساعت پایانی رای شماری و به صورت توافقی با کاندیدها انجام می شود و اگر دقت کرده باشید رای های رئیسی و روحانی به صورت تصاعدی افزایش دادند .

حالا می پردازیم به نوع تقلب. ابتدا نیاز هست بدانیم در کل کشور چند عدد صندوق رای وجود داشته است؟

تعداد صندوق های رای بر اساس گفته های شبکه خبر جمهوری اسلامی که معتبرترین مرکز خبری در جمهوری اسلامی است 63000 صندوق بوده است.من برای آنکه بعدا این حرف توسط جمهوری اسلامی تکذیب نشود عکس این مورد را گرفته ام و در اینجا قرار می دهم.

تعداد صندوقهای رای در انتخابات 96


حال اگر هر فرد دستکم برای نوشتن دو لیست شورای شهر و ریاست جمهوری و گرفتن تعرفه و مهر و ایستادن در صف 3 دقیقه وقت لازم داشته باشد در حد نهایت 21 میلیون نفر در انتخابات شرکت کرده اند. 

حال این مشارکت 41 میلیونی برای شرکت در این انتخابات آنهم در 3 دقیقه حداقل به 32 ساعت وقت نیاز داشته اند که از نظر عقلانی درست نیست.

البته بعد از اینکه من کلیپی در رابطه با مشارکت تهران ساختم وزارت کشور سریعا بیانیه ای منتشر کرد و میزان مشارکت هر فرد را 48 ثانیه عنوان کرد که شبیه جوک خنده داری بود. شما برای برداشتن یک قلم و کاغذ معمولی بیش از1 دقیقه وقت لازم دارید چه برسد به نوشتن مثلا 21 اسم برای نمایندگان شورای شهر تهران، نوشتن ریاست جمهوری ، گرفتن تعرفه ها و مهر و امضا و انداختن به صندوق.


اگر برنامه انتخابات را دنبال می کردید طبق آماری که در تلوزیون جمهوری اسلامی منتشر می شد تا صبح ساعت 9:00 میزان رای ها به اندازه 25 میلیون بود که کمی نزدیک عدد واقعی محسوب می شد ولی بعد از آن رای ها به یکبار زیاد شد و گفتند که شمارش آرا پایان یافت که این نیز بسیار خنده دار بود. یعنی 20 میلیون رای دیگر را فقط در  یکی ، دو ساعت شمردند !
بهر حال جمهوری اسلامی این کلک کلاسیک را همیشه در انتصابات های خود انجام داده است و این شعبده را که به یک بیعت با رهبر انقلاب اسلامی است مرتب و هر چهار سال تکرار می کند ولی وظیفه ما این است که دروغ اینها را افشا کنیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تجربیات من از خام گیاه خواری و نکات مفید در این مسیر

داستان این ماجرا از اینجا آغاز می شود که کتاب آقای آرشاویر د آوانسیان توسط یکی از دوستان برای مطالعه به من فرستاده شد. موضوع و تیتر کتاب برا...