۱۳۹۴/۰۶/۰۸

سیاست ترکیه در باز گذاشتن درب خروجی برای پناهنده ها چه بود ؟

چند روزی است خبرهایی در باب خروج پناهنده های سوری و حتی ایرانی و عراقی و افغانی از ترکیه به صورت دسته ، دسته و گروهی می شنوید و می بینید. در بین ایرانیان بسیار افرادی بودند که حتی قبولی یو ان داشتند ولی چون معمولا در جامعه ایرانی اگر مساله ای رواج یافت همه به دنبال آن می دوند بسیاری از ایرانیان خانه و زندگی خود را در ترکیه رها کرده و به همراه سوری ها به سمت یونان راه افتادند.
سیاست ترکیه

اما سیاست دولت ترکیه در این باب چه بود و چرا ترکیه مرزهای خود را باز گذاشت تا پناهنده ها از این کشور به سمت اروپا بروند ؟ در این چند ماه اخیر به خصوص بعد از انتخابات ترکیه و شروع حملات گروه پ ک ک ترکیه با معضل جدیدی رو به رو شد و آن هم حمایت غرب به خصوص آلمان از گروههای کرد و پ ک ک بود . ترکیه در این مدت با سعه صدر پذیرای بیش از 1.5 میلیون پناهنده سوری بوده است . به باور بسیاری پناهنده های سوری امکانات زیادتری از پناهنده ایرانی دارند . مثلا پناهنده های سوری امضا ندارند ، به هر جای ترکیه به راحتی می توانند بروند ، حتی عده ای بودند که به سوریه رفته و باز می گشتند ! همچنین سوری ها حقوقی ماهیانه اما اندک نیز از دولت دریافت می کردند.
حال ترکیه برای انتقام از غرب درب های خود را بازگذاشت تا پناهندگان سوری به سمت غرب حرکت کنند و به آنها بفهماند که اداره کردن بیش از 1.5 میلیون سوری در خاک خود کار هرکسی نیست و در مقابل این لطف شما از پ ک ک حمایت کردید ما نیز درهای خود را بازگذاشته تا همین پناهندگان به سمت غرب بیایند و معضلات خاص خود را به همراه بیاورند.
ایرانیان عزیز نیز که همیشه برای جستجوی زندگی بهتر قاره ها را کاوش می کنند در این خیل آوره گان سوری افتاده و به سمت غرب حرکت کرده اند. تنها خرجی که این سفر دارد خرید قایقی بادی به قیمت 2000 لیر چیزی معادل 700 دلار و انداختن به آب و حرکت به سمت جزایر یونان است !
این است حکایت اصلی ماجرای پناهندگان و حرکت به سمت غرب

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نتیجه از سریال بازی ماهی مرکب: به برخی پیرها اعتماد و دلرحمی نکنید

ماهی مرکب و سید علی خامنه ای بسیاری مواقع ما انسانها تا یک نفر پیر رو میبینیم دلمون به حالش میسوزه و با محبت باهاش رفتار میکنیم. اما بعضی از...