۱۳۹۵/۰۹/۱۵

در یک همکاری مشترک بین فعالین مخالف جمهوری اسلامی یکی از پروژه های هک کردن رژیم افشا شد

بیش از دو سال پیش پرفایل جعلی به اسم "مریم جوادی فر" در فیس بوک دقیقا در ماههای اول خروجم از ایران به من پیام داد و باب گفتگو را باز کرد که در ایران تحت شرایط سخت است و می خواهد از ایران خارج شود و آیا من می توانم  او را یاری کنم یا خیر ؟! 
من در آن زمان با توجه به مسائل امنیتی و اینکه آن فردی ناشناس بود زیاد به این موضوع توجه نکردم . بخشی از گفتگوهای دوسال پیش را می توانید در لینک زیر ببینید : 
Maryam Javadifar
پس از گذشت دو سال این ایدی کماکان در لیست دوستان من بود و پس از مدتی که وی تصور میکرد من فراموش کرده ام پیام داد و بازهم صحبت های تکراری ، اما اینبار خواستم یکی از ساده ترین تست های خودم را روی آن انجام دهم که از او خواستم به اسکایپ بیاید ، چون همیشه از روی صدا و تصویر تا 50 الی 70% می توان به این موضوع پی برد که طرف مقابل چگونه است . اما همانطور که مشاهده میکنید فرد مورد نظر با وقاحت تمام خود را به خریت زد .
سپس این فرد که دام خود را چیده بود از من خواست که به سایتش بروم و عکس جدیدش را ببینیم ! یعنی جایی که با باز شدن سایت تمام مشخصات من هک شود . من نیز چون از قبل هماهنگی لازم و امنیتی را داشتم به اشتباه گفتم که بله به سایتت رفتم و عکست بسیار زیبا بود . 😃

مریم جوادی فر
و در آخر وقتی سایت مورد نظرش که با آن فعالین را هک میکرد شناسایی کرده و به تیم امنیتی تحویل دادم با او خداحافظی کردم . 

حال تیم امنیتی که روی این مقوله مقاله کار می کرده به رهبری “کالین اندرسون” و “کلودیو گوئارنیری” مقاله ای را انتشار داده اند که ترجمه آن در سایت هرانا آمده است و شما می توانید به صورت مفصل در با این روش هک در لینک زیر در سایت هرانا اطلاعات کسب کنید : 

در بخشی از مقاله آمده است که : 
در یک مورد، یک پروفایل در شبکه‌های اجتماعی با نام “مریم جوادی فر” با عکس ملیسا کلارک که دی جی و مدل است، در فیسبوک به یکی از فعالین حقوق بشری خود را نزدیک کرد. در یک سلسه پیام‌هایی، جوادی فر مدعی شد پسورود این فعال در اینترنت فاش شده است. و سایتی با لینک کوتاه شده از سایت های ایرانی به او داده بود. سایت (rinpid.com) که مخصوص فروش مواد توهم‌زا، محصولات سکسی و دیگر موارد ممنوعه توسط جمهوری اسلامی را داشت. اگرچه این وبسایت به طور ناشیانه و غیرحرفه‌ای با خطاهای پنهان کردن کدهای کپی شده طراحی شده بود، تنها هدف مورد نظر این سایت طعمه، جمع آوری آی‌پی بازدیدکننده و گزارش آن به ادمین سایت بود. پروفایل جوادی فر بیش از دوسال عمر فعالیت این‌چنینی دارد و به وضوح یک اکانت قلابی است.
استفاده از پروفایل‌ها با نام و عکس جعلی در شبکه اجتماعی یکی از تکنیک های شناخته شده توسط هکرهای دولتی ایران است. حوزه فعالیت پروفایل جوادی‌فر به وضوح، مورد هدف قرار دادن [شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات خصوصی از] صدها مخالف سیاسی، اعضای درجه یک جنبش سبز و سلطنت‌طلبان بوده است.
امیدوارم همه یاران با حفظ امنیت کامل و عدم کلیک رو لینکهای ناشناس خود را به خطر نیاندازند . همچنین به هر کسی که با عکسی زیبا از جنس مخالف به ویژه دختران اعتماد نکنند بلکه تله جنسی برای آنها تدارک دیده شده باشد . 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تجربیات من از خام گیاه خواری و نکات مفید در این مسیر

داستان این ماجرا از اینجا آغاز می شود که کتاب آقای آرشاویر د آوانسیان توسط یکی از دوستان برای مطالعه به من فرستاده شد. موضوع و تیتر کتاب برا...