۱۳۹۵/۰۵/۱۳

اندرباب لزوم دیوار برای جوامع و کشورها

از زمانی که کشورهای دموکراتیک دنیا به درجه هایی از حس آزادی و شکوفایی رسیدند تصمیم به برداشتن مرزها و همسانی همه کشورهای دنیا با هم را داشتند . شاید در پس اندیشه نیز افکار کمونیستی - گلوبالیستی پنهان بود . از این رو اتحادیه اروپا تشکیل شد ، دیوار برلین فرو ریخت و همه شاد و خندان از فرو ریختن دیوارها بودند . اکنون چه شده است که همه مجددا به شیوه کلاسیک میخواهند مرزداری کنند و دور خانه خود را دیوار بکشند ؟

وقتی جامعه ای خطر این را احساس کند که دزد ، متجاوز ، زورگو بخواهد وارد حریم خانه بشود و وجود یک دیوار ضرروی است مهم ترین راه حفاظت از خانه را همان دیوار می داند نه اینکه آن دزد و متجاوز را به درون خانه آورد و حالا شروع کرد به آموزش دادن آن دزد .
از یک سو موضوع مهاجرتها و پناهجویان که اکنون ابزار دست دولتهای خاورمیانه ای مثل ایران و ترکیه و افغانستان و عراق و سوریه شده است که هر زمان احساس ضعف کردند و برای فشار گذاشتن دولتهای دموکراتیک یک سیل پناهجو را روانه کشورهایی کنند که زحمت بسیار کشیدند تا به دموکراسی فعلی اشان رسیده اند باعث شده است که این دولتها فکری کنند در جهت گرفتن این ابزار .
همچنین در آمریکا نیز کمونیست ها دیگر با جنگ سرد تهدید نمی کنند هر گاه بخواهند آمریکا را زیر فشار بگذارند ، یک موج جدید از مهاجرین آمریکای جنوبی را به سمت آمریکا روانه می کنند . جالب این هست که ابزار دست همه اینها نیز استفاده از واژه هایی مثل "زنان" و "کودکان " هست ولی در اصل می بینیم 90% این مهاجرین و پناهندگان مردان بالغ بین 25 تا 45 سال هستند که به راحتی توانسته اند به سمت این کشورها سرازیر شوند و آن ابزار زن و کودک هم مانند ابزار صلح شعاری بیشتر برای از بین بردن آزادی در این کشورها نیست .

سیل مهاجرین سوری با انگشت شماری زن و دختر 
دیوار ساده ترین ، امن ترین راه ممکن برای جوامعی است که احساس امنیت ندارند ، برای کسانی است که نمی خواهند دستاور های خود در زمینه به دست آوردن آزادی اجتماعی و دموکراسی را با سیل مسلمان که میخواهند همان فرهنگ بدوی که از آن گریخته اند را به جامعه مقصد تلقین کنند . دیوار زیباترین راه مقابله با قاچاقچیان آمریکای جنوبی است که بسیاری از قتل ها و دزدی ها را در آمریکا رقم می زنند .
بله برداشتن دیوار و همه باهم شدن چیز بسیار زیبا و رویایی است اما برای چه موقعی ؟ برای موقتی که جامعه بشری همه بتوانند به سطحی از شعور و عقلانیت برسند که اگر دیدند جامعه مقصد با آغوش باز به ایستگاه قطار آمد و از آنها استقبال کرد جواب آن استقلال را با بمب گذاری و ترور و بریدن سر کشیش ندهند . جهان بی مرز زبباست زمانی که کسانی که ادعای در خطر بودن جانشان را دارند و از این طریق پناهندگی گرفته اند سالی 3 بار به همان کشور سفر نکنند و دروغ از خود بجای نگذارند . جامعه بی مرز زیباست به شرط آنکه کسی که به یک کشور دموکراتیک مثل سوئد و نروژ میرود باید بداند این مردم برای رسیدن به این نقطه بسیاری از تعصبات کور خود را کنار گذاشتند ، سالیان سال با حکومت دینی کلیسا جنگیدند نه اینکه آن دین مزخرف خود را بردارید و بخواهید به مردم آن کشورها تحمیل کنید ، بخورید و بخوابید و سوسیال بگیرد و با پول سوسیال به ایران رفته و بستنی روکش طلا در بالای برج میلاد بخورید و دختر 14 سال را مورد تجاوز جنسی قرار دهید .

 در مجموع در عصر حاضر من بسیار موافق دیوار هستم ، خانه ای که دیوار نداشته باشد جای امنی برای زندگی نیست اما این موضوع هم نباید نادیده گرفته شود که کشورهایی به مانند جمهوری اسلامی ایران بتوانند دیواری بکشند و درون مرز خود هر بلایی سر مردم بیاورند . آن دیوار استبداد است که باید با همت همان مردم و حتی مردم کشورهای آزاد جهان فروریزد .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تجربیات من از خام گیاه خواری و نکات مفید در این مسیر

داستان این ماجرا از اینجا آغاز می شود که کتاب آقای آرشاویر د آوانسیان توسط یکی از دوستان برای مطالعه به من فرستاده شد. موضوع و تیتر کتاب برا...