۱۳۹۵/۰۱/۱۱

سیاست های سریال های جدید هالیودی و موضوع مرز و دیوار

همه ما به خوبی می دانیم که آینده دنیا معمولا از قدیم توسط نویسندگان بزرگ پیش بینی میشد . اکنون این رویه با آمدن فیلم و سپس سریال های مختلف به صحنه سینما و تلوزیون کشیده است . اکنون اگر به دقت به بسیاری از سریال ها بنگریم می توانیم لا به لای خطوط فکری تدارکات گران عرصه جهانی را بخوانیم .

موضوع برداشتن و یا گذاشتن مرز موضوعی بوده است که خود من با دیدن بسیاری از سریال های جدید امریکایی با آن رو به رو هستم . شاید تدارکات چیان دنیا در فکر محکم تر کردن مرزها و شاید هم در فکر برداشتن مرزها باشند ولی چیزی که مشخص هست موضوع مرز و دیوار است .

برای نمونه می توانم به سریال های زیر اشاره کنم :

سریال بازی تاج و تخت THE GAME OF THRONES

این سریال که اتفاقا یکی از معروف ترین و پربیننده ترین سریال های حال حاضر هست قسمت های اصلی آن حول محور یک دیوار است که قسمتهای دیگر سرزمین های شمالی را از قسمت های دیگر امپراطوری  جدا کرده است و حفاظت و نگهداری از این دیوار برای امپراطوری بسیار اهمیت دارد

سریال زیر گنبد UNDER THE DOME


سریال زیر گنبد اختصاص به یک گنبد شیشه ای دارد که روی یکی از شهرهای امریکا قرار می گیرد و مردم نه می توانند از آن خارج شوند نه کسانی می توانند وارد آن شوند . تنها از پشت شیشه این گنبد می توانند جهان بیرون را ببینید و حال باید روابط خود را بدون جهان خارج تنظیم کنند و به زندگی خود که ادامه دهند که  این خود نیز به نوعی زندگی در مرز های بسته را به ذهن مخاطب می کشاند

سریال 100

سریال 100 نیز که اختصاص به بازگشتن دسته ای از انسانهای بازمانده از فضا پس از 100 سال را دارد و آنها برای خود بخش مردان آسمان را درست کرده و قلمرو خود را تاسیس می کنند که با دیگر ساکنین زمین درگیری هایی دارند ، آنها نیز میخواهند مرزها خود را بزرگ تر کنند و به نوعی ثبات برسند که دیگر ساکنین زمین برای آنها مشکلاتی ایجاد می کنند.

سریال مردگان متحرک THE WALKING DEAD

این سریال که همچون اسم آن اختصاص به موضوع زامبی ها دارد ولی باز هم مرز و داشتن دیوار در آن پررنگ تر می شود . گروهی از کسانی که از زامبی جان سالم به در برده اند متحد شده و در مکان های مختلف اقامت می کنند . سعی آنها در درجه اول تاسیس دیوار برای در امان ماندن از دست زامبی ها و دیگر انسان هایی هست که می خواهند به آنها آسیب برسانند.


سریال مستعمره COLONY
سریال مستعمره پیرامون محور یک دیوار که شهر لوس انجلس را به دو نیم کرده است می چرخد که در یک نیمه امریکایی هایی زندگی می کنند که با عده که هنوز معلوم نیست چطور کشور را اشغال کرده اند سازش کرده اند و عده دیگری که حاضر به پذیرش آن اشغال گران نیستند. این سوی دیوار یک بهشت به تصویر کشیده است که مردم در رفاه و راحتی زندگی می کنند و آن سوی دیوار نیز وضع مردم فلاکت بار هست.


اینها فقط گوشه ای از سریالهایی بود که من تعقیب می کنم شاید شما نیز سریال های بیشتری در باب مرز و دیوار دیده باشید  که می توانید در قسمت نظرات آنها را معرفی کنید . توصیه من به همه دوستان این هست که سیاست های هالیود را دنبال کنید تا زودتر نقشه هایی که قرار است برای دنیا پیاده شود را بتوانید بخوانید .


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سرانجام انتظار به پایان رسید و استوری تلگرام فعال شد

 تلگرام که در این چند سالی که آمده است راه آزادی بیان را حفظ کرده در یک حرکت نوین امکان استوری را برای مخاطبین پریمیوم فعال کرد و به گفته پا...