۱۳۹۳/۰۱/۱۰

مسدود ماندن گوگل مارکت ، پالتاک و..پرسشی از آلن ایر و پاسخ وی

علارغم دستور وزارت خزانه داری آمریکا دسترسی ایرانیان به آپلیکیشن ها و نرم افزارهای ارتباطی مثل گوگل مارکت ، پالتاک و دیگر سرویس های موبایل و نرم افزاری برای ایرانیان مسدود است.

من در پرسشی که در برنامه روی خط صدای امریکا  از آلن ایر داشتم این موضوع را با وی مطرح کردم .او در پاسخ گفت که احتمالا سو تفاهم در نوع تحریم ها بوده است.

همیشه این سوال برای ایرانیان مطرح بوده است که چرا تحریم ها باید روی گزینه های ارتباطی مثل گوگل مارکت یا پالتاک بوده است . آیا سید علی خامنه ای و دیگر سران  و ارکان نظام جمهوری اسلامی از این گزینه های ارتباطی استفاده می کنند یا مردم عادی ایران برای رسیدن به اطلاعات یا حتی حرکات آزادی خواهانه ؟

این تحریم ها به مانند این هست که مثلا فیس بوک و تویتر مردم داخل کشور را به صرف داخل کشور بودن تحریم کنند و بهانه آنها تحریم های امریکا علیه ایران باشد !

این مساله تحریم گوگل مارکت و دیگر آپلیکشن ها و نرم افزارها بستر مناسبی هست برای تولید نمونه های داخلی که البته این خطر وجود دارد که چون این نرم افزارها و مارکت های داخلی زیر نظر جمهوری اسلامی است این مشکل را پیش بیاورد که برای جاسوسی از اطلاعات و گفتگوی کاربران را فراهم آورد.

چندین مورد دیده شده است که همراه نرم افزارهای که از سایتهای دانلود داخلی و رایگان دانلود میشوند نرم افزار جاسوسی به کامپیوتر کاربران فرستاده شده است که بعید نیست کار آنها جمع آوری اطلاعات کاربران و تحویل به جمهوری اسلامی بوده است.

آلن ایر قول داد که این مورد را بررسی کند و درخواست کرد این موارد را به وی گزارش دهم ولی تا کنون پاسخی از وی دریافت نکرده ام.

در پایان متذکر میشوم که یکی از درخواستهای ملت ایران دادن اینترنت آزاد به داخل کشور بوده تا جمهوری اسلامی نتواند راه رسیدن اطلاعات صحیح به داخل کشور را مسدود و فعالین و حتی افرادی که دل در گرو ایران دارند را دستگیر کند ولی این مورد نیز تا کنون الارقم قول و قرارهای امریکا و دیگر کشورها مسکوت مانده است.

ویدیو پرسش و پاسخ آلن ایر را از اینجا ببینید :


‎‎نگاشت‎ by ‎مبارز نستوه‎.‎

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تجربیات من از خام گیاه خواری و نکات مفید در این مسیر

داستان این ماجرا از اینجا آغاز می شود که کتاب آقای آرشاویر د آوانسیان توسط یکی از دوستان برای مطالعه به من فرستاده شد. موضوع و تیتر کتاب برا...