۱۳۹۲/۰۹/۲۷

نگاهی نو به بابک زنجانی و خدماتی که انجام داده است

بسیار علاقه مند بودم ماهیت بابک زنجانی را از دید دیگر مورد بررسی قرار دهم که او کیست و چیست .معمولا در حکومت جمهوری اسلامی هر کسی کاری کند و باج آخوند را ندهد پرونده ها علیه اش تشکیل می شود  و با زدن ساده ترین انگ حال به دروغ یا به واقعیت طرف را نزد مردم خراب می کنند و آنهم انگ دزدی هست. در ذهنیت ملت ایران دزدی بسیار بدتر از قتل و جنایت است . مثلا در مناظره های احمدی نژاد با موسوی و کروبی دیدیم که چطور احمدی با رو کردن سندهای دزدی هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری ذهنیت بسیاری را نسبت به اصلاح طلبان و ماهیت آنها تغییر داد.

این انگ دزد انگی است قدیمی ، مثلا در موقع انقلاب شایعات بسیار که شاه چقدر طلا از ایران برده یا چقدر پول برده را مطرح می کردند تا ذهنیت مردم نسبت به شاه را خراب کنند که اثبات شد این چنین نبوده و همه اینها دروغی بیش نبوده است.

شب گذشته بر حسب اتفاق فیس بوک رسمی بابک زنجانی را دیدم .بر خلاف گفته ها و نظرات و هجمه و حمله باندهای اصلاح طلب و اصولگرا و هر کس دیگر که باجی از این فرد میخواهد او را فردی کوشا یافتم . فردی که به جای اینکه سرمایه های ایرانی را بدزد و همه فراموشش کنند نظیر خاوری با 3000 میلیارد اختلاس آن پولی که در اختیار دارد حال از هر راهی صرف آبادانی این کشور کرده است.  نمونه عکس زیر را ببینید از تاسیس برج  معروف به ایران زمین :بابک زنجانی در فیس بوک خود این چنین می نویسد :
پروژه ايران زمين با سرعت پيش خواهد رفت سليقه و احترام به عقايد مسولين واجب است ولي قبلن بايد فكر ميكردن مجوز نمي دادن بعد دو سال كه ٤٠٠ ميليارد تومان نقد گرفتن و راي كميته داده اند و ٤٧٠٠٠ كاميون خاكبرداري شده و ٩٠٠ ميليون يورو هزينه شده امكان اين زور گويهاي سياسي وجود ندارد سرمايه گذاران ايراني را به خاطر قدرت نمايي نمي توانند به چالش بكشند و ياداوري ميكنيم سورينت اجازه زور گويي و حرف غير منطقي به هيچ كس نخواهد نداد كسي نمي تواند حماسه اقتصادي موظف شده امسال را كه به عهده مردم و سرمايه گذاران است را به پوچي ببرد

یا به عنوان مثال عکسی از هتل سورینت : 


ببینید تا چه میزان برای ایرانیان اشتغال ایجاد شده است . 

بابک زنجانی بر خلاف دیگر سوداگران فردی یافتم اهل هنر و موسیقی : در این صحنه او را میبینید در حال زدن ویولون ، میدانید که زدن ویولون کار هر کسی نیست پس فعالیت هنری اون نیز معطوف به دیروز و امروز نیست 
همچنین علاقه بسیاری که به ورزش دارد هم برای من جالب توجه بود از دیدارهای مختلف با باشگاهها ، تا فرستادن علی دایی به پرسپولیس و  خرید باشگاه راه آهن که به اسم راه آهن سورینت تغییر نام داده است . 

او همچنین در ادامه فعالیت های خود یک موسسه فیلم سازی هم تاسیس کرده که این نیز اقدامی ارزنده است . دعوت از ناصر ملک مطیعی و راضی کردن او به بازی در فیلمی بعد از این سالیان نشان عظم او در مورد هنر و فرهنگ دارد : 
جالب هست محصولاتی که او وارد می کند خودش اولین نفری هست که آنها را تست میکند : در این عکس به بررسی موتور سوزوکی میپردازد : اینهم هتل صدف ساخته بابک زنجانی 


از نظر من تاسیس بانک در تاجیکستان هم امری بسیار مهم و مفید بوده ، چون که ملی گرایان ایران  بسیار تاکید دارند که بجای دبی و کشورهای عربی و حتی کشورهای غربی در دو کشور فارسی زبان تاجیکستان و افغانستان سرمایه گذاری کنید تا نزدیکی بیشتری میان فارسی زبانان شکل بگیرد . 

حال بابک زنجانی هر که باشد از نظر  من در این کشور بسیار فعالیت کرده و همچنان به راه خود ادامه می دهد ولی ما ملت ایران و حتی اپوزسیون چون هیچگاه استراتژی درست نداریم فعالیت های یک شخص را نمی بینیم و فقط با یک کلمه دزدی ذهنمان منحرف می شود. اگر او نیز به مانند هاشمی رفسنجانی و سایر دزدان واقعی این سرزمین پولهای ملت ایران را برده و در کانادا و کشورهای دیگر سرمایه گذاری میکرد خوب بود ؟ 


آیا اگر به مانند واعظ طبسی ، ناطق نوری ، امامی کاشانی اموال ملت را به زور تصاحب میکردند و برای خود ثروت اندوزی میکردن شما ملت راضی بودید ؟ 


چیزی که من از بابک زنجانی دیدم ساخت و ساز و آبادانی کشور در عرصه های مختلف بوده است  با یک کلمه دزدی و اختلاس هم منحرف نمی شوم . چون من می اندیشم پس هستم. 


منابع عکس ها : فیس بوک بابک زنجانی 

https://www.facebook.com/pages/Babak-Zanjani/369608239825809?fref=ts

ترول یا اوباش اینترنتی چه کسی است؟

به علت زیاد شدن ترول ها در فضای مجازی شما را دعوت به خواندن این مقاله می کنم. اوباش اینترنتی یا ترول (به انگلیسی: Troll) در گفتمان اینتر...